Firma, która zasługuje na Laur Jakości

18/02/2021
Luar Jakości dla AKS Zielonka

Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki troszczy się o jakość produktów w branży elektrycznej m.in. przeprowadza badania produktów w celu zapewnienia bezpieczeństwa instalacji. Dodatkowym elementem działalności projakościowej jest Konkurs Laur Jakości.

Celem Konkursu Laur Jakości Polskiego Przemysłu Elektrotechnicznego jest wyłonienie liderów jakości oraz promowanie ich oferty i działalności. Konkurs skierowany jest do firm z przewagą polskiego kapitału, dla których nadrzędną ideą jest dbałość o jakość swoich produktów, usług oraz wdrożonych standardów zarządzania. Organizatorem Konkursu jest Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki PIGE

Pierwsza edycja Konkursu Laur Jakości

Zwycięzcą pierwszej edycji Konkursu Laur Jakości jest AKS Zielonka Skwierczyńscy  Sp. j. Firma obecna jest na rynku od 1984 roku. Została założona przez Antoniego Skwierczyńskiego. Obecnie jest zarządzana przez jego syna, Huberta. Firma rozpoczęła produkcję od przewodów elektrycznych, następnie wprowadzała do nich osprzęt. W latach 90., jako druga firma w Polsce, wprowadziła na rynek kanały elektryczne, w 2005 roku – rury sztywne, w kolejnych latach – rury karbowane, a w 2017 roku – innowacyjny produkt rurAKS. Wprowadzane linie produktów są zgodne z obowiązującymi normami i dyrektywami.

Zobacz także: Jak sprawdzić jakość przewodów elektrycznych?

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter