Niemiecki producent oświetlenia wybuduje fabrykę w Świdniku

17/05/2023
makieta planowanego zakładu produkcyjnego Trilux w Świdniku

TRILUX rozpoczyna inwestycję w Polsce. Fabryka opraw oświetleniowych powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Świdniku.

TRILUX, niemiecki producent sprzętu oświetleniowego, kontynuuje rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej dzięki planowanej inwestycji w Polsce. Firma zapowiedziała, że do wiosny 2024 roku zakończy budowę nowego zakładu produkcji opraw oświetleniowych. Inwestycja umożliwi firmie nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych i montażowych oraz usprawnienie logistyki, lecz także rozwój nowych produktów oraz prowadzenie działań administracyjnych i IT.

TRILUX obecny jest w Polsce od 2005 roku. Biuro handlowe dla Europy Wschodniej znajduje się w Warszawie. Firma w modelu B2B oferuje produkty i rozwiązania oświetleniowe typu smart dedykowane biurowcom, obiektom przemysłowym, handlowym, edukacyjnym, zdrowotnym oraz zastosowaniom architektonicznym, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Cieszymy się, że Polska została wybrana na lokalizację kolejnego zakładu produkcyjnego firmy TRILUX. W procesie due diligence brano pod uwagę również inne kraje Europy Wschodniej. Nasz kraj ma nie tylko wielu utalentowanych ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii i ekoprojektowania, których TRILUX ma nadzieję przyciągnąć, lecz także demokratyczną i otwartą kulturę pracy, która idealnie wpisuje się w oczekiwania Polaków wobec pracodawcy. Rekrutację rozpoczynamy od pracowników umysłowych, jednak wkrótce przejdziemy również do rekrutacji pracowników produkcyjnych – powiedział Arkadiusz Lewenko, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią i TRILUX Polska.

Jesteśmy przekonani, że nowy zakład produkcyjno-rozwojowy zlokalizowany w Polsce pomoże nam nie tylko na konsolidację, lecz także dalszy rozwój sprzedaży i umocnienie naszej pozycji na tych niezwykle szybko rozwijających się rynkach. Także pozostałe międzynarodowe rynki zyskają dzięki nowej inwestycji. Nowy zakład umożliwi nam również uniezależnienie się od wpływu czynników zewnętrznych i zagwarantuje utrzymanie najwyższej jakości i terminowości dostaw – wyjaśnia Hubertus Volmert, dyrektor generalny TRILUX.

Planowana inwestycja zostanie zrealizowana w zgodzie ze standardami certyfikacji BREEAM. Wszystkie nowe budynki będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zarówno pod kątem oświetlenia, jak też samych materiałów budowlanych.

Prace budowlane rozpoczną się latem 2023 roku. Otwarcie nowej fabryki planowane jest na wiosnę 2024 roku. W zakładzie zatrudnienie znajdzie 250 osób.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter