Grodno przejmuje hurtownię z Ożarowa

24/08/2021
Grodno centrum dystybucji

Grodno realizuje plany rozwojowe. Właśnie zawarło umowę przejęcia hurtowni materiałów elektrotechnicznych zlokalizowanej w Ożarowie Mazowieckim.

Umowa została podpisana 23 sierpnia 2021 r. Grodno nie ujawnia nazwy przejętego podmiotu. Zarząd spółki szacuje, że w bieżącym roku obrotowym przychody zakupionej hurtowni wyniosą ok. 10 mln zł.

Transakcja stanowi istotny element realizacji celu strategicznego Grupy Grodno związanego z rozwojem sieci sprzedaży i nowoczesnych kanałów dystrybucji. Spółka z jednej strony mocno inwestuje w e-commerce, czego przejawem jest choćby niedawne przejęcie sklepu oświetleniowego iluve.com. Z drugiej strony, przejmuje hurtownie stacjonarne, wykorzystując 30-letnią praktykę w tym zakresie.

Sprawne połączenie i synergia obu kanałów obecnie świetnie sprawdza się w Grupie. Wiemy, że taki model najlepiej odpowiada naszym klientom i stanowi klucz do dalszego szybkiego rozwoju firmy – podkreśla Andrzej Jurczak, prezes Grodno S.A.

Grupa Grodno jest czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku. Zajmuje 2. miejsce pod względem przychodów w rankingu dystrybutorów elektrotechniki.

Zobacz także: Ranking dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych

Grupa Grodno składa się ze spółek: Grodno S.A., BaRGo Sp. z o.o., Magma Sp. z o.o. oraz Inegro Sp. z o.o. Sieć sprzedaży liczy 94 hurtownie elektryczne w całym kraju. Niedawno do Grupy został włączony sklep internetowy z oświetleniem – iluve.com.

Od początku swojej działalności Grodno realizuje strategię rozwoju przez przejęcia dobrze prosperujących podmiotów z branży, zarówno pojedynczych hurtowni, jak i większych firm sieciowych. Istotnym elementem strategii Grupy na lata 2020-2024 jest także intensywna rozbudowa internetowych kanałów dystrybucji, obejmująca m.in. rozwój platform B2B i B2C oraz bezobsługowego procesu zakupów i stref click&collect.

Grupa Grodno świadczy usługi w zakresie audytów oraz projektów oświetleniowych i elektrycznych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej. Jest także dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu. Aktywnie rozwija segment zielonej energii w obszarze instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów. Głównym profilem działalności Grupy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grupa Grodno należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska.
W październiku 2020 r. Grodno obchodziło 30-lecie działalności.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter