Katarzyna Halwa dołącza do zarządu Siemens Polska

10/01/2023
Katarzyna Halwa

Z początkiem 2023 roku Katarzyna Halwa, dotychczasowa CFO Siemens Mobility w Polsce, objęła także dodatkową funkcję CFO Siemens Polska.

Katarzyna Halwa pracuje w Siemensie od ponad 20 lat. Zdobywała doświadczenie w spółkach w Polsce, Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. Od 2018 roku pozostaje członkiem zarządu oraz dyrektor finansową w Siemens Mobility Sp.  z o.o. Od 1 stycznia 2023 r. uzupełniła skład zarządu Siemens Sp. z o.o.

Katarzyna Halwa ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Webster University. W Siemensie pracuje od ponad 20 lat, czyli od początku swojej drogi zawodowej. Przez ten czas zdobyła rozległe doświadczenie w obszarze prawa, ekonomii oraz finansów. Zajmowała kierownicze stanowiska w pionie finansowym oraz strategicznym w polskich oddziałach Siemensa, a także w spółkach firmy w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. 

Dziękuję za zaufanie i cieszę się, że na nowym stanowisku będę mogła wykorzystać dotychczasowe doświadczenie biznesowe, a przy okazji rozwinę kolejne kompetencje. Aby sprostać nowym wyzwaniom zawodowym, z pewnością przydatna okaże się wiedza o organizacji, którą zdobyłam przez lata pracy w Siemensie, również w spółkach zagranicznych. Przede mną i przed całym zespołem stoi wiele ambitnych celów, ale mam pewność, że jesteśmy w stanie im sprostać i wzmocnić współpracę między spółkami Siemensa działającymi na polskim rynku – komentuje Katarzyna Halwa.

Tym samym od 1 stycznia 2023 roku w zarządzie Siemens Polska znajdzie się Maciej Zieliński (CEO) oraz Katarzyna Halwa (CFO). Z kolei Zarząd Siemens Mobility Sp. z o.o. stanowią Hubert Meronk (CEO) oraz Katarzyna Halwa (CFO).

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter