Polska marka opraw drogowych na ulicach Warszawy

23/05/2022
oprawy Lena Lighting na Placu Defilad w Warszawie

W centrum stolicy stanęły energooszczędne oprawy drogowe. Na zmiany oświetlenia zdecydował się także Żoliborz. Producentem opraw jest polska firma Lena Lighting.

W samym sercu Warszawy, wokół Pałacu Kultury i Nauki oraz Placu Defilad wymieniono lampy sodowe 250W-400W na nowoczesne, energooszczędne oprawy Astra LED firmy Lena Lighting. Przy głównych arteriach miasta znajdują się łącznie 103 lampy drogowe o wysokiej skuteczności świetlnej (do 153 lm/W) ze zintegrowanym modułem LED, który emituje perfekcyjne światło przy zużyciu minimalnej ilości energii. Astra LED charakteryzuje się także bardzo wysokim stopniem szczelności IP66 oraz dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wymianie oświetlenia zużycie energii elektrycznej zmniejszy się aż o 70 procent.

Zobacz także: LUG oświetla Warszawę – pierwsze oprawy już zainstalowane

Na zmiany dotychczasowego oświetlenia zdecydował się również Żoliborz. Wzdłuż ulicy Anny German zainstalowano 14 lamp drogowych najnowszej generacji Tiara LED od Lena Lighting. Urządzenia sterowane są za pomocą systemu zintegrowanego poprzez protokół DALI, który w porównaniu z analogowym interfejsem ma wszechstronne zastosowanie: łączy się z innymi systemami, zbiera dane o ewentualnych awariach, jest mniej wrażliwy na zakłócenia, posiada także lepszy sygnał. Atuty te przekładają się na zmniejszenie awaryjności lamp oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno pieszych, rowerzystów, jak i kierowców samochodów.
Oprawy Tiara LED od Lena Lighting wykorzystane przy realizacji projektu zapewniają wysokie oszczędności energii elektrycznej sięgające poziomu 70 procent.

oprawy drogowe Lena Lighting na ulicy Anny German w Warszawie
Oprawy drogowe Tiara LED firmy Lena Lighting na ulicy Anny German w Warszawie

Lampy Tiara LED firmy Lena Lighting stanowią nieodłączny element infrastruktury wielu polskich miast.

Zobacz także: Modernizacja oświetlenia bez nakładów finansowych

Bardzo cieszy nas współpraca z kolejnym polskim miastem, które stawia nie tylko na wyższy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, ale także na ekologię. W rzeczywistości, w której żyjemy, każda oszczędność energii elektrycznej jest niezmiernie ważna. Przekłada się to bowiem bezpośrednio na kondycję środowiska naturalnego, lecz także na stan portfeli mieszkańców. Wysoce energooszczędne lampy Tiara LED i Astra LED oparte na nowoczesnych modułach LED-owych, cechują się bardzo wysoką skuteczność świetlną, przy minimalnym poborze prądu elektrycznego – mówi Łukasz Drewka, dyrektor ds. inwestycji w Lena Lighting.

Wysoce energooszczędna oprawa drogowa Tiara LED została laureatem najbardziej prestiżowego polskiego konkursu wzorniczego Dobry Wzór w kategorii Zielony Wzór 2021. Nagroda stanowi potwierdzenie, że energooszczędne rozwiązania technologiczne można umiejętnie łączyć z wyróżniającym się designem, także w kategorii oświetlenia drogowego.

Zobacz także: Najlepsza inwestycja oświetleniowa – nagroda za oświetlenie Cukrowni Żnin

RE, fot. Lena Lighting

Zapisz się na bezpłatny newsletter