Human Centric Lighting w biurowcu CA Immo w Warszawie

24/05/2024
Oświetlenie HCL Signify w biurowcu CA Immo w Warszawie

Warszawski biurowiec Saski Crescent przechodzi modernizację uwzględniającą m.in. aspekty eko i wellbeing. Wnętrza części wspólnych oraz przestrzeni pokazowej zaprojektowano tak, aby służyły poprawie efektywności i dobremu samopoczuciu. Signify dostarcza energooszczędne oświetlenie HCL wspierające naturalny rytm dobowy człowieka.

W przestrzeniach wspólnych showroomu zostało zainstalowane energooszczędne oświetlenie od Signify, w tym innowacyjne oprawy NatureConnect, które odwzorowują naturalny rytm światła dziennego wewnątrz budynku, tworząc tym samym zdrowsze, bardziej atrakcyjne i angażujące środowisko. To pokazuje przyszłym najemcom budynku skalę możliwości, jakie tego typu rozwiązanie tworzy przy aranżacji przestrzeni.

Na nowy showroom CA Immo składają się strefa dla gości z kanapami, miedzianym blatem barowym i stolikami, sale konferencyjne, różnego rodzaju stanowiska pracy oraz strefa relaksu. Inspirująca atmosfera nie jest jednak wyłączną zasługą stylowych mebli i dodatków.

Technologie Human Centric Lighting od Signify

Duże znaczenie w biurowcu mają zastosowane technologie, między innymi energooszczędne oświetlenie cyrkularne od Signify, w tym:

  • Oprawy NatureConnect, które zalewają przestrzeń światłem do złudzenia przypominającym naturalne światło słoneczne.
  • Oprawy podwieszane nad biurkami zapewniające komfortowe warunki pracy oraz posiadające Deklarację Środowiskową Produktu (EPD), która zawiera informacje na temat pełnego cyklu życia opraw od wydobycia surowców, poprzez produkcję, dystrybucję, użytkowanie, aż do ich utylizacji.
  • Oprawy Philips MyCreation w technologii druku 3D (Accent Cylinder, Accent Track, Drum) wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym, wymagające znacznie mniej energii i materiału w procesie produkcji, zmniejszające ilość generowanych odpadów, o znacznie niższym śladzie węglowym (nawet do 75%) w porównaniu z tradycyjnymi oprawami LED, ponadto produkowane w ponad 65% z surowca pochodzącego z recyklingu.
  • Panele LED NatureConnect od Signify odwzorowujące kolory i dynamikę naturalnego światła pozwalają poczuć się, jakby spędzało się czas na zewnątrz, w naturze. Ma to niebagatelny wpływ na samopoczucie, zwłaszcza w miesiącach jesienno-zimowych.

W budynku będzie funkcjonować siłownia, prysznice, parkingi rowerowe i inne pomieszczenia wspierające aktywność. To jedno z pierwszych miejsc w Warszawie, gdzie zrealizuje się idea Human Centric Lighting, czyli oświetlenia dopasowującego się do naturalnych potrzeb człowieka.

Jednocześnie o komfort pracowników będzie dbać wiele innych technologii. Budynek zostanie wyposażony w cyfrowy system zarządzania (BMS), inteligentne liczniki oraz rozwiązania dbające o najwyższą jakość wentylacji i optymalną temperaturę we wnętrzu. Wszystkie te rozwiązania wpłyną pozytywnie nie tylko na warunki pracy, lecz także efektywność energetyczną budynku.

Biurowiec będzie wykorzystywał 100% energii ze źródeł odnawialnych, a dodatkowo firma szacuje, że modernizacja biurowca zmniejszy zapotrzebowanie na energię pierwotną o 30%.

Potwierdzeniem zmian w budynku ma być m.in. uzyskanie certyfikatu BREEAM, WELL Core & Shell Standard oraz uzyskany już WiredScore Platinium.

RE na podstawie materiałów Signify

Zapisz się na bezpłatny newsletter