Legrand planuje przejęcie dystrybutora elektrotechniki EMOS

05/01/2022
siedziba Legrand w Limoges

Legrand France SA z siedzibą w Limoges (Francja) zamierza przejąć kontrolę nad EMOS CZ group a.s. z siedzibą w Přerovie (Czechy). Przejęcie wyłącznej kontroli nastąpi poprzez nabycie 100% akcji EMOS przez Legrand.

Legrand jest spółką akcyjną zarejestrowaną we Francji i podmiotem dominującym Grupy Legrand składającej się z ok. 212 podmiotów zależnych. Grupa Legrand jest globalnym dostawcą usług i producentem wyrobów dla elektrycznej i cyfrowej infrastruktury budynków. Rozwiązania firmy są stosowane w budynkach, w centrach danych, zakładach przemysłowych i infrastrukturze.

W Polsce zarejestrowana jest spółka Legrand Polska Sp. z o.o. W ofercie handlowej znajdują się produkty i systemy uznanych na całym świecie marek: Cablofil, Zucchini, Bticino, Minkels, Raritan oraz Netatmo.

Zobacz także: Najlepsi instalatorzy zaopatrują się w Onninen

EMOS jest spółką akcyjną zarejestrowaną w Czechach oraz podmiotem dominującym dla kilku podmiotów zależnych w Czechach, Polsce, Słowenii oraz na Słowacji i Węgrzech. Podstawowa działalność to handel hurtowy wyrobami elektrotechnicznymi. W ofercie znajdują się produkty elektryczne, zwłaszcza źródła światła oraz oprawy do użytku domowego i przemysłowego, przedłużacze, latarki, anteny, a także małe urządzenia elektroniczne, takie jak: multimetry, testery, dzwonki, itp.

Firma EMOS istnieje 30 lat na rynku. Ma 5 oddziałów w Europie, ponad 400 milionów klientów w 26 krajach. W Polsce funkcjonuje od 2004 r. jako EMOS PL.

RE

Zapisz się na bezpłatny newsletter