Minutor zakończył fazę badań i rozwoju autorskiego magazynu energii

08/03/2022

Minutor Cellarium Sp. z o.o., należący do Minutor Energia S.A., nabył 7 marca 2022 r. majątkowe prawa autorskie do modułu systemu monitorowania baterii wraz z modułem systemu komunikacji baterii z inwerterem – zaprojektowane moduły wykonawcze, komunikacyjne oraz balansujące wraz z oprogramowaniem, wsadem wraz z logiką układu działania, umożliwiającymi obsługę oprogramowania oraz uruchomienie modułów.

W oparciu o umowę Minutor Cellarium uzyskał prawo do wykorzystywania tych systemów na wszystkich polach eksploatacji oraz ich modyfikacji.

Cena transakcji nie odbiega od standardów wynagradzania autorów oprogramowania i architektów elektroniki, a całkowite rozliczenie nastąpi w terminie 30 dni od zawarcia niniejszej umowy.

Zarząd spółki wskazuje, iż nabycie niniejszych systemów jest kolejnym etapem związanym z realizowanym przez Minutor Cellarium projektem, polegającym na zaprojektowaniu i wykonaniu autorskiego magazynu energii oraz jest następstwem wielomiesięcznej współpracy z ich autorem.

Zawarcie niniejszej umowy i pozyskanie na własność tych systemów zakończyło fazę badań i rozwoju autorskiego magazynu energii, który jest w chwili obecnej na etapie uzyskiwania certyfikatów i aprobat koniecznych do dopuszczenia go do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz także: Ranking spółek fotowoltaicznych według wartości rynkowej

RE

array(3) {
  [0]=>
  int(58761)
  [1]=>
  int(56737)
  [2]=>
  int(29759)
}
Zapisz się na bezpłatny newsletter